monitoring-1084452_960_720[1]

I wszystko pod kontrolą

Każdy z nas pewnie nieraz zastanawia się, czy otaczający nas ludzie są uczciwi? Czy można im zaufać? Czy ich intencje są szczere? Nie chcemy być oszukiwani a relacje z drugim człowiekiem opierać na prawdomówności i autentyczności. Niezależnie od tego czy dotyczą one członków rodziny, współpracowników, sąsiadów czy opiekunki do dziecka pewność, iż są wiarygodni jest niezwykle istotnym elementem naszej codzienności. Jednak jak mówi znany frazeologizm – „przezorny zawsze ubezpieczony” – warto więc wykorzystać kilka zalet współczesnej technologii, by nie żałować potem powierzonych im pokładów zaufania.

Jesteś właścicielem sklepu lub hurtowni? Zastawiasz się gdzie znika drogocenny towar i sprzęt? Kto jest sprawcą materialnych strat? A może ktoś je notorycznie niszczy i uszkadza? Złośliwie, w akcie zemsty lub dla po prostu dla żartu? Czy Twoi pracownicy są wzorowymi sprzedawcami? Dbają o klientów? Pilnują należytego porządku? Kasa w sejfie jest bezpieczna?

Jesteś zarządcą stacji benzynowej? Zauważyłeś, że notorycznie nieuczciwi klienci tankują paliwo, po czym odjeżdżają nie uiszczając zapłaty? Masz do czynienia z wandalami? Ktoś zastrasza Twój personel? Ponadto często znikają batoniki, puszki coca-coli lub inne „rarytasy”?

gas-station-924055_1280

Twoje dzieci zostają pod opieką niani? Cały dzień zamartwiasz się czy nie dzieje się im krzywda? Czy są bezpieczne i zadowolone? Czy kobieta która pilnuje Twoich pociech wywiązuję się ze swoich obowiązków? Czy może przypadkiem kiedy nadarzy się okazja nie „szpera” w kasetce z biżuterią, szafie czy barku?

Zarządzasz personelem w hotelu/restauracji? Czy pokojówki pilnują czystości i dokładnie sprzątają pokoje, czy tez ukradkiem zaglądają w bagaże gości? Kelnerzy szybko i sprawnie dostarczają potrawy do stolików? Kucharze przygotowują potrawy zgodnie z przepisami i nie wynoszą „ukradkiem” zaopatrzenia? Goście są zadowoleni z obsługi?

hotel-748200_1280

Jesteś przełożonym w firmie czy urzędzie? Masz pewność, że Twoi podwładni są punktualni i nie spóźniają się? Wychodzą z pracy „nieco” przed czasem? Zastanawiasz się, czy profesjonalnie wywiązują się ze swoich obowiązków oraz fachowo obsługują klientów? Czy przerwa śniadaniowa nie przedłuża się w nieskończoność, a w efekcie zmienia się w całodniowe popijanie kawy i ploteczki?

W związku z tym, jakie odpowiedzi padną na powyższe pytania, zależy poziom naszego zaufania. Zatem żeby mieć pewność, iż osoby którymi się otaczamy na nie zasługują, wykorzystajmy kilka „trików”, które funduje nam współczesna technika. Po pierwsze: podgląd tego co dzieje, a więc zainstalowanie systemu monitoringu. W każdym miejscu na ziemi, o każdej porze dnia i nocy możemy zobaczyć co dzieje się w naszym domu czy w pracy. Mamy pewność, który z naszych współpracowników wywiązuje się ze swoich obowiązków i zasługuje na to, by mu ufać, a któremu należy się upomnienie czy reprymenda. Wgląd w bieżące wydarzenia z pewnością da poczucie komfortu oraz zapewni kontrolę sytuacji. Po drugie zainwestowanie w system rejestracji czasu pracy. Jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić punktualność i uczciwość podwładnych, która świadczy o ich profesjonalizmie. Bądźmy czujni i skorzystajmy z bogatej oferty sprzętu, którą funduje nam współczesny rynek technologii. By każdy z nas mógł spać spokojnie.

0 comments on “I wszystko pod kontroląAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *