parking-219767_1280

Na tropie złodzieja – czyli jak skutecznie zabezpieczyć samochód na parkingu

Codziennie każdy kierowca pozostawia swoje auto na parkingu. Parkujemy samochód pod miejscem pracy, sklepem, przychodnią czy urzędem. Niezależnie od tego, czy opuszczamy nasz pojazd na moment czy dłuższą chwilę, możemy mieć do czynienia z potencjalnym złodziejem. A licho nie śpi! Czy istnieją skuteczne systemy zabezpieczeń, które pozwolą nam bez obaw opuścić samochód w miejscu postojowym? Czy możemy spokojnie zostawić auto, z gwarancją, iż kierownica nie dostanie się w niepowołane ręce? Istnieje kilka sposobów, które z pewnością zabezpieczą samochód przez kradzieżą, a w razie jej próby pomogą schwytać nieuczciwego obywatela.

Samochodowy „Big Brother”

Najprostszym sposobem jest korzystanie z parkingów strzeżonych. Przemiły „pan parkingowy” wręcza odpłatny bilecik, jednakże czy jest w stanie objąć swą uwagą aż tyle aut i dopilnować porządku? W tej sytuacji nieodzowny może okazać się monitoring miejski, który obejmuje place i parkingi. Wyposażony w megapixelowe kamery IP oraz wielofunkcyjne rejestratory z dużą dokładnością nagrywa zdarzenia. O innowacyjności technologii IP była już mowa, warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że dokładność i precyzja obrazu jaką dają kamery cyfrowe, może okazać się nieoceniona w ujęciu sprawcy kradzieży. Jednakże zamiast liczyć na szybkość i skuteczność służb mundurowych dysponujących miejskimi nagraniami, warto zainwestować we własny system monitoringu, dzięki któremu na bieżąco można śledzić to, co dzieje się z naszym samochodem. Przede wszystkim potrzebny będzie rejestrator analogowy, dysk, kamera oraz odpowiednie okablowanie. Ważne, aby kamera była jak najmniejszych gabarytów, dyskretna i nie rzucająca się w oczy. W tym wypadku najlepiej zakupić kopułkę lub mini-kamerę, którą łatwo ukryć. Aby mieć dostęp on-line do nagrywanego materiału potrzebny będzie router z wejściem USB, do którego wpinamy modem internetowy. W ten oto prosty sposób zyskamy możliwość podglądu rejestrowanego obrazu z urządzeń mobilnych w każdym miejscu na ziemi. Korzystną alternatywą jest zakup rejestratora analogowego obsługującego modemy 3G (wybrane modele), dzięki czemu można uzyskać połączenie z internetem bez potrzeby konfigurowania routera. Zasilanie urządzeń zapewni niezawodny akumulator samochodowy. Każdy krok potencjalnego złodzieja zmierzającego do kradzieży naszego drogocennego auta jest więc monitorowany. Obserwacja samochodu pozwoli na szybką reakcję i wezwanie policji, zaś zapis z nagrania posłużyć może jako niezbity dowód w sprawie karnej, której wygraną mamy w kieszeni. Cały sprzęt można nabyć w sieci sklepów eltrox.pl. Dysponujemy również pomocą (oraz dyskrecją!) ze strony doświadczonych instalatorów, która w tym wypadku może okazać się niezbędna, gdyż wszystko trzeba odpowiednio podłączyć i skonfigurować. Również pomysłowość montera jest na wagę złota, gdyż cały sprzęt trzeba jeszcze odpowiednio „ukryć”. Zainstalowanie monitoringu w aucie to funkcjonalny oraz przystępny cenowo sposób zabezpieczenia przed kradzieżą. Efekt – 100% skuteczności.

downtown-690827_1280

Zawsze w gotowości

Poza kamerami można również tradycyjnie zaopatrzyć się w alarm samochodowy, składający się m.in. z centralki, pilota, czujnika wstrząsowego, syreny oraz niezbędnych akcesoriów montażowych Prosty mechanizm w dość donośny sposób zawiadomi przechodniów i właściciela pojazdu o próbie kradzieży. Popularne portale sprzedażowe prześcigają się w ofertach. Na rynku dostępna jest również szeroka gama akcesoriów szpiegowskich, umożliwiających przyłapanie złodzieja na „gorącym uczynku”. Poza profesjonalnym system monitoringu, nade wszystko warto zainwestować w dobrą polisę ubezpieczeniową, która w razie spełnienia się najgorszego scenariusza (do którego dzięki systemom zabezpieczeń nie powinno dojść!) pokryje starty finansowe. Warto więc puścić wodze elektronicznej fantazji i zakupić sprzęt, który z pewnością uchroni samochód przed kradzieżą, a złodzieja wpuści w przysłowiowe „maliny”…

PORADA INSTALATORA: Zainstalowanie monitoringu w samochodzie wbrew pozorom może wydawać się zawiłe i trudne. Jednak tak naprawdę wystarczy połączyć i umiejętnie ukryć kilka urządzeń, które dają możliwość całodobowej obserwacji. To zadanie możliwe do wykonania! Po zdemontowaniu sprzęt może jeszcze przydać się do monitorowania domu czy biura. Poza tym, niejednokrotnie zdarzają się klienci, którzy wykorzystują zamontowanie kamer w samochodzie nie tylko w celach bezpieczeństwa, ale też w prywatnych celach szpiegowskich. Warto więc zainwestować, gdyż zyskujemy same korzyści.

ELTROX.PL – skutecznie rozwiążemy Twoje problemy! Najwyższy już czas zapewnić sobie i swoim bliskim najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Przygotowała: Megi

0 comments on “Na tropie złodzieja – czyli jak skutecznie zabezpieczyć samochód na parkinguAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *