magic-eye-371396_1920

Niespodziewany gość – czyli kto puka do naszego domu

Święta, święta i po świętach… Okres świątecznego lenistwa na dobre się zakończył. Wypoczęci i radośni wkroczyliśmy w 2016 rok. Nowy rok to czas snucia planów i postanowień. To okres wytyczenia konkretnych celów i podjęcia odkładanych dotychczas decyzji. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, licząc, że spełni się wszystko o czym marzymy. Poza planami zawodowymi czy osobistymi, warto pomyśleć również o bezpieczeństwie naszego domu i bliskich, jak również o codziennym komforcie i wygodzie. Najważniejsze jednak, by na samym „snuciu” się się nie skończyło, a nasze noworoczne zamiary doczekały się realizacji.

O niewątpliwych zaletach, jakie niesie ze sobą zainstalowanie w naszych domach systemu monitoringu lub systemu alarmowego była już niejednokrotnie mowa. Czas zaopatrzyć się również w urządzenie, które niewątpliwie przyda się na co dzień oraz spełni wiele korzystnych funkcji. Mowa tutaj o domofonie i wideodomofonie.

Instalacje domofonowe w blokach, kamienicach lub budynkach wielolokatorskich nikogo już nie dziwią, w zasadzie mieszkańcy jak i odwiedzający nie mogliby się bez nich obejść. Zazwyczaj spotykamy proste systemy analogowe, składające się z panelu zewnętrznego z przyciskiem i oznaczonym nazwiskiem, jak i słuchawki wewnątrz pomieszczenia. Prosta instalacja, proste działanie. Odwiedzający wybiera odpowiednią pozycje na panelu, zaś lokator odbiera słuchawkę i naciskając guzik otwiera drzwi. Coraz częściej jednak możemy dostrzec systemy cyfrowe, które są wiele wygodniejsze, przede wszystkim dla właścicieli mieszkań. Za pomocą szyfru otwieramy drzwi, nierzadko montowane są też panele z wbudowanym czytnikiem RFID, pozwalające na otwieranie za pomocą karty zbliżeniowej lub breloka. W ten oto sposób nie musimy już nosić ze sobą klucza, którego najczęściej zapominamy lub gubimy. Niezwykły komfort i wygoda.

intercom-712706_1280

Można jednak zrobić krok dalej i pokusić się o zakup wideodomofonu. W Ten sposób zyskujemy pełną kontrolę nad tym, kogo wpuszczamy do swojego domu. Panel zewnętrzny posiada kamerę, zaś wewnątrz pomieszczenia montujemy monitor (dostępne są różne przekątne ekranu), w ten oto prosty sposób wraz z dźwiękiem pojawia obraz, ukazujący naszego gościa. Istnieje też możliwość połączenia urządzeń z systemem monitoringu lub systemem alarmowym Współczesny rynek oferuje szeroką gamę stacji bramowych, posiadających wiele przydatnych, ułatwiających codzienne użytkowanie funkcji. Mowa tutaj (jak w przypadku domofonów) o panelach z zamkiem szyfrowym, czytnikiem kart/breloków lub czytnikiem linii papilarnych. Niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem jest wideodomofon IP który poprzez łącze internetowe współpracuje z urządzeniami mobilnymi (np. smartphone, tablet) pozwalającymi na kontrolę naszych domostw praktycznie z każdego miejsca w którym przebywamy. Dostępne są również w sprzedaży skrzynki na listy w wbudowanym panelem wideodomofonowym. Jak widać, producenci nie próżnują i oferują wachlarz rozmaitych rozwiązań.

c201_1_1_

Systemy domofonowe i wideodomofonowe to praktyczne rozwiązanie dla każdego z nas. Umożliwiają otwieranie drzwi, furtki, bramy bez wychodzenia z domu. Ponadto pozwalają kontrolować kogo wpuszczamy na teren swoich posesji. Zatem poza niewątpliwymi walorami jakimi są komfort i wygoda, zapewniają również bezpieczeństwo. A przecież o to nam wszystkim chodzi. Nie zwlekajmy zatem zbyt długo i zakupmy spełniający nasze oczekiwania sprzęt. To kolejny w krok w stronę bezpiecznego jutra.

Przygotowała:

Megi

0 comments on “Niespodziewany gość – czyli kto puka do naszego domuAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *