network hub and patch cables

Nowe oblicze switcha

Switch jest urządzeniem łączącym poszczególne segmenty sieci komputerowej. Działa na zasadzie „przełącznika”, zespajając w jednym urządzeniu szereg innych elementów. Cechuje go niezwykła funkcjonalność i przydatność. Do tej pory wykorzystywany był przede wszystkim do rozbudowy sieci zarówno w domu, jak i w biurze. Sklepy Eltrox.pl oferują szeroki wybór tego typu sprzętu, zaś modelami wiodącymi są urządzenia marki TP-LINK, Netis czy Neatgear. Współcześnie switch znajduje duże zastosowanie w instalacjach monitoringu cyfrowego, w zasadzie można śmiało stwierdzić, iż jest jego kluczowym elementem.

TL-SF1005D_3

Niezbędnik w systemach monitoringu IP

Kamery IP to nowoczesne urządzenia działające pod protokołem internetowym. Ponieważ większość z nich posiada możliwość zasilania przez POE (Power over Ethernet), toteż switch automatycznie staje się kluczowym elementem całego systemu. Przede wszystkim ze względu na to, że mamy możliwość zakupu modeli posiadających porty obsługujące wspomniany wyżej standard POE, służące jednocześnie do przesyłania transmisji danych wraz z dostarczeniem energii elektrycznej. Za pomocą kabla teleinformatycznego (potocznie zwanego „skrętką”) łączymy kamery z przełącznikiem, a ten z kolei z rejestratorem cyfrowym, który stanowi centrum dowodzenia monitoringu. Nie ma możliwości bezpośredniego połączenia kamer z nagrywarką, switch pełni rolę niezbędnego „łącznika” między urządzeniami. Rozwiązuje jednocześnie problem wizji i zasilania, redukując jednocześnie ilość wykorzystywanych przewodów do minimum.

Nowatorstwo i postęp – system cyfrowy IP

Megapikselowa rozdzielczość kamer IP daje najwyższą jakość obrazu. System cyfrowy pozwala na przesyłanie wizji na bardzo dalekie odległości, bez utraty jakości wizji. Jego innowacyjność wypiera zatem powoli tradycyjny system analogowy, staje się on coraz bardziej popularny, jest z pewnością dobrą inwestycją w przyszłość. Dokładność, szczegółowość i precyzja obrazu może okazać się wielu wypadkach nieoceniona. W szczególności, gdy nagrany materiał ma posłużyć jako dowód w konkretnej sprawie. Ponadto profesjonalny system kamer najwyższej jakości gwarantuje bezpieczeństwo i komfort. A przecież to wartości najbardziej pożądane, w szczególności jeśli chodzi o nasze domy, mienie ale przede wszystkim o naszych najbliższych. Nie zwlekajmy dłużej i udajmy się do najbliższego palcówki Eltrox.pl wybierając dla siebie to, co najlepsze.

switch_TL-SG1005D-01

Najlepszy wybór

Switch ukazał swoje nowe oblicze. Jest nie tylko niezawodnym sprzętem służącym do rozbudowy domowych i biurowych sieci komputerowych. Okazało się, iż idealnie sprawdza się w instalacjach systemów monitoringu cyfrowego. Można wręcz śmiało stwierdzić, że jest w tym wypadku urządzeniem niezbędnym. Podążajmy zatem z technologicznym duchem czasu. Zawsze warto robić krok do przodu.

Przygotowała | Megi

1 comment on “Nowe oblicze switchaAdd yours →

  1. Cenie sobie wasz sklep, jego zaopatrzenie i pracowników (choć nie we wszystkich oddzialach) jednak artykuły które publikujecie coraz częściej sprawiają wrażenie jakby były pisane tylko po to aby wyrobić normę słów na tydzień… 🙁
    Przecież ten artykuł nie wnosi totalnie nic. (Poza reklamą 3 producentów). Przecież oczywistym jest ze do świt – a możemy wpiąć komputery, kamery IP, rejestratory, domofony ip, moduły ethm np. do systemów alarmowych i wiele wiele innych urządzeń wykorzystujących protokół IP. Tytuł bardzo mylny… boje się kolejnych publikowanych przez wasz tekstów, a na pewno już ich tytułów – może „nowe możliwości anten tv – czy wiesz ze możesz odbierać sygnał telewizji naziemnej?” Albo ” JUZ SĄ -kamery potrafiące nagrywać ruch w nocy!!!!!!!” Kiedy wrócićie do pisania ciekawych, pouczajacych i wnoszacych jakakolwiek wiedzę publikacji. ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *