rejek_trasy

Zaskocz pirata drogowego

Trudne sytuacje na polskich drogach wpisane są w codzienność każdego kierowcy. Prowadzący „cztery kółka” powinien zadbać zarówno o bezpieczeństwo swoje jak i innych użytkowników drogi. Oczywiście duże znaczenie ma rozwaga i zdrowy rozsądek, ale też sama kultura jazdy. Niestety coraz częściej spotkać można typowych „piratów drogowych”, dla których liczy się przede wszystkim nieuzasadniona brawura, a wszelkie zasady kodeksu drogowego pozostają na dalszym planie. Co zrobić, gdy w drodze do pracy spotkamy takiego delikwenta? Jak się zachować, gdy jesteśmy świadkami lub uczestnikami kolizji, wypadku? Zakupmy rejestrator samochodowy, który w przypadku powyższych sytuacji może okazać się bardzo przydatnym, a nawet kluczowym urządzeniem.

rejestrator_trasy_truecam_A7S_GPS_1[1]

Niedawno jedna z klientek sklepu Eltrox padła ofiarą podobnego przypadku. Zdecydowała opowiedzieć nam swoją historię. 

Udając się na zakupy spotkało mnie bardzo niemiłe, wręcz zaskakujące zdarzenie. Skręcając w lewo zderzyłam się z niewielkim pojazdem jednej z popularniejszych marek samochodowych w Polsce. Teoretycznie jedna z częstych drogowych kolizji, oczywiście tych niebezpiecznych. Jednakże zaskakujący był fakt, iż kierowca owego pojazdu jakby doprowadził do niej z premedytacją… Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale tak właśnie było. Delikwent stał na poboczu drogi i obserwował, po czym gdy dokonałam manewru skrętu, nagle postanowił włączyć się do ruchu. Odniosłam wrażenie, że tylko czeka by nacisnąć pedał gazu. Na szczęście nikomu nic się nie stało (a to przecież najważniejsze!), lecz straty materialne okazały się dość duże. Nie wspominając o ogromnym stresie, tłumie komentujących gapiów oraz wściekłości „współuczestnika” stłuczki. Oczywiście najczęściej padało hasło: „baba za kierownicą”! Nikt jednak nie podejrzewał, że mój samochód wyposażony był w profesjonalny rejestrator trasy. Urządzenie z dokładnością nagrało całe zdarzenie, gdzie wyraźnie widać, krok po korku, kolejne manewry. Odtwarzając nagranie zyskałam pewność, iż to nie z mojej winy doszło do zdarzenia. Dokonując lewoskrętu ustąpiłam pierwszeństwa innym uczestnikom drogi, a kierowca z którym się zderzyłam nie zachował należytej ostrożności. Nie omieszkałam wezwać policjantów, aby zgodnie z kodeksem drogowym ukarali winnego całej akcji. Zakupiony w Eltrox.pl uratował sytuację. Nie tylko posłużył jako dowód, ale upewnił mnie w przekonaniu, iż dobrze rozeznałam sytuację na drodze i zachowałam się właściwie. Czas więc powiedzieć stop wszelkim stereotypom dyskryminującym kobiety w roli kierowcy. Jakiś czas później okazało się, że pan który doprowadził do stłuczki, miał już kilka podobnych spraw na koncie. Ponoć posłużyć miały wyłudzeniu pieniędzy z ubezpieczenia….

Opisana przez naszą klientkę sytuacja uzmysławia, jak przydatnym urządzeniem jest rejestrator w samochodzie. Rejestracja obrazu w wysokiej rozdzielczości, jak również szeroka gama dodatkowych funkcji sprawiają, że nie pożałujemy zakupu. Nagranie może posłużyć jako niezbity dowód w sprawie, szczególnie gdy jesteśmy pewni swej niewinności. Poza tym to niezwykle funkcjonalny i praktyczny sprzęt. Sklep Eltrox.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i proponuje duży wybór powyższych urządzeń. Niech opowieść eltroxowej klientki posłuży jako przestroga, bo przecież „przezorny zawsze ubezpieczony…”

Przygotowała | Megi

0 comments on “Zaskocz pirata drogowegoAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *